Inny niż – tylko!

Szanowni Państwo,

nurtuje mnie kwestia poprawności zdania: W zadaniu nr V mogą być testowane inne czasy, jak w poniższym przykładzie.
Czy nie powinno być niż w poniższym przykładzie? Szukałam odpowiedzi w Słowniku poprawnej polszczyzny pod red. A. Markowskiego, ale nie umiem przyporządkować konkretnej zasady do tego zdania.
Dodam, że jest to fragment polecenia z przykładowego egzaminu z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 i chodzi o czasy gramatyczne.

Z pozdrowieniami
Dorota
Oczywiście – jeśli wyrażenie z zaimkiem inny nie jest zanegowane, to poprawna jest jedynie konstrukcja inny niż. W poleceniu więc popełniono błąd, i to poważny (oprócz tego niepotrzebnie postawiono przecinek przed wyrażeniem jak w poniższym przykładzie). Poprawnie zatem: W zadaniu nr V mogą być testowane inne czasy niż w poniższym przykładzie.

Reguła ta opisana jest w SPP pod red. A. Markowskiego pod hasłem inny:
I[nny] niż ktoś, niż coś a. od kogoś, od czegoś (nie: jak ktoś, jak coś): Chłopiec inny niż rówieśnicy a. od rówieśników (nie: jak rówieśnicy). ● Poprawne po przeczeniu: Np.: Nie miał nic innego do powiedzenia, jak przeprosić (nie: niż przeprosić).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski