Jak adresować listy?

Zbliża się okres wysyłania kartek świątecznych i co roku mam ten sam problem. Jaką zachować w adresie kolejność podawania imion w przypadku wysyłania kartki do całej rodziny? Czy pierwsza powinna być pani domu, czy też pan domu?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Imiona małżonków (jak również ich inicjały) podajemy, zaczynając od imienia kobiety. Na przykład: Maria i Jan Kowalscy, M. i J. Kowalscy. Należy pamiętać, że nazwisko przy dwóch imionach występuje w formie liczby mnogiej, a więc Jadwiga i Grzegorz Nowakowie, J. i G. Kowalscy itp. Nie: Jadwiga i Grzegorz Nowak!
Jeżeli adresatami są również dzieci państwa Kowalskich, wszystkie imiona podajemy po przecinku (w wypadku zastosowania inicjałów przecinki pomijamy), w kolejności zgodnej z hierarchią ważności w rodzinie, a więc najpierw rodzice, potem dzieci. Imiona dorosłych dzieci powinny wystąpić tuż po imionach matki i ojca (najpierw imię kobiety, potem mężczyzny), następnie imiona dzieci niedorosłych – najpierw dziewczynki, potem chłopca. W wypadku rodzin wielodzietnych nie wymieniamy imion dzieci, ograniczając się w adresie do imion rodziców. O dzieciach wspominamy w tekście życzeń.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski