Nazwiska słowackie

Szanowni Państwo,
przejrzałem porady dotyczące nazw słowackich, ale mimo to mam wątpliwości. Chodzi o matematyka nazywającego się Lev Bukovský.
Rozumiem, że powinniśmy zachować oryginalną pisownię? A jak wtedy z odmianą: Bukovský’ego? Bukovskiego? Bukowskiego? Konkretnie chodzi nie tyle o niego samego, co o wzór z arytmetyki liczb kardynalnych, noszący jego nazwisko.

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Nazwisko Bukovský odmienia się tak jak przywołane w WSO nazwisko Komenský:
Komenskiego, Bukovskiego
Komenskiemu, Bukovskiemu
o Komenskim, o Bukovskim
Komenskim, Bukovskim.

Zakończenie ulega spolszczeniu (ý w przypadkach zależnych zamienia się w i), natomiast temat wyrazu zachowuje elementy nienależące do polskiego alfabetu (w tym wypadku – v).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski