Nieprzykład

Jestem studentem matematyki i mój profesor często używa terminu nie przykład (lub nieprzykład). Służy on do pokazania nam niepoprawnych zachowań na zasadzie przykładu. Niestety nikt z naszych matematyków ani profesor nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie odnośnie pisowni. I stąd moje proste pytanie, a mianowicie: razem czy oddzielnie?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Razem – nie z rzeczownikami piszemy łącznie. Swoją drogą, znaczenie, które Pański profesor nadaje słowu nieprzykład, lepiej oddawałby wyraz antyprzykład (gdzie anty-, jako przedrostek, także zapisujemy łącznie), ale nieprzykład też jest odpowiedni.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski