Odmieniać nicki?

Witam,
wśród moich czatowych znajomych rozgorzała dyskusja: czy zwracając się do kogoś na forum, blogu czy czacie, powinniśmy jego nick (pseudonim) odmieniać, czy nie? Nick może być w zasadzie każdą częścią mowy, odmienną i nieodmienną, może mieć jeden lub kilka członów. Jeśli można, to proszę o wykładnię dla nicków: woow, Inspektor Leśny, ja tu tylko sprzątam, Miia, Basilissa Teofanu.
Z góry dziękuję,
Pozdrawiam
Nick będący rzeczownikiem lub frazą rzeczownikową odmieniamy, chyba że oparty jest na rzeczowniku nieodmiennym (jak alibi lub menu). Napiszemy więc Inspektora Leśnego, Bazylissie Teofanu, Miią. Nicki o charakterze wykrzykników (jak woow) czy zdań (jak ja tu tylko sprzątam) są nieodmienne. Pod tym względem nicki nie różnią się od innych nazw.
Mirosław Bańko, PWN