Rolnik szuka żony

Dzień dobry.
Nurtuje mnie pytanie co do poprawności tytułu jednego z programów tv: „Rolnik szuka żony”. Dokładnie chodzi mi o użyty przypadek żony – tutaj użyto dopełniacza. Czasownik szukać łączy się z biernikiem, czyli tutaj żonę. „Szukam żonę”, „Rolnik szuka żonę”. Ale drugie pytanie: czy szukać żony w sensie kobietę, która zgodzi się pójść ze mną do przysłowiowego ołtarza, to nie jest związek frazeologiczny, który podlega wyjątkowi? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie, Bernard
Rolnik dobrze robi, że szuka żony, bo w polszczyźnie słowo szukać łączy się z dopełniaczem, nie z biernikiem. Czy pójdą razem do ołtarza, czy do urzędu stanu cywilnego, nie ma tu nic do rzeczy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski