Rozpoczynanie zdania od lub

Mam pytanie: czy w poniższym fragmencie tekstu użycie lub na początku zdania jest prawidłowe?

Udaj się w to miejsce, jest tam tabliczka z informacją którą możesz przeczytać. Lub przyjrzyj się ilustracji na stronie 26.

Pozdrawiam
Rafał
Rozpoczynanie zdania od lub nie jest poprawne; można taki zabieg dopuścić jedynie w języku potocznym, w dość niestarannej wypowiedzi. Spójnik lub służy do łączenia zdań lub wyrażeń, a zatem elementy, które zostały nim połączone, powinny należeć do jednego zdania lub do jednego wypowiedzenia złożonego.
Przywołany przez Pana tekst powinien więc brzmieć:
Udaj się w to miejsce (jest tam tabliczka z informacją którą możesz przeczytać) lub przyjrzyj się ilustracji na stronie 26.
albo
Udaj się w to miejsce, jest tam tabliczka z informacją którą możesz przeczytać, lub przyjrzyj się ilustracji na stronie 26.
albo
Udaj się w to miejsce – jest tam tabliczka z informacją którą możesz przeczytać – lub przyjrzyj się ilustracji na stronie 26.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski