Rzeczpospolita Polska

Moje pytanie wydaje się proste, a jednak co jakiś czas powracam do niego w ramach ciekawostki – dziś postanowiłem zwrócić się o odpowiedź do ekspertów, aby rozwiać narosłe w ten sposób wątpliwości. Mianowicie: czy Polska w nazwie państwa Rzeczpospolita Polska stanowi rzeczownik, czy może jednak przymiotnik?
Pozdrawiam.
Drugie słowo w wyrażeniu Rzeczpospolita Polska jest przymiotnikiem, o czym świadczy choćby tytuł najważniejszego dokumentu państwa: Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski