Służew i Widzew

Szanowni Państwo,
czy można prosić o podanie pełnej odmiany nazw Służew i Widzew oraz o wyjaśnienie ewentualnej różnicy w odmianach tych nazw?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Obie nazwy mają twardy temat w odmianie, a zatem deklinują się tak jak np. słowo rów (lub też: jak nazwa Kraków):
M. Służew, Widzew
D. Służewa, Widzewa
C. Służewowi, Widzewowi
B. = M.
N. Służewem, Widzewem
Ms. (o) Służewie, (o) Widzewie.

Nazwy te mogą sprawiać kłopot, ponieważ część rzeczowników zakończonych na w (a także na m, p, b) ma odmianę miękkotematową, por. Wrocław, (do) Wrocławia, (ku) Wrocławiowi, (z) Wrocławiem, (we) Wrocławiu. Wynika to stąd, że dawniej przywołane tu spółgłoski były miękkie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski