Ubiegłoweekendowy

Czy mogłabym prosić o pomoc w ustaleniu pisowni: ubiegło weekendowej czy ubiegłoweekendowej?
Zwrot występuje u mnie w zdaniu: Poniżej kilka słów zawodników na temat ubiegłoweekendowej rywalizacji.

Pozdrawiam
Anna Cieśluk
Poprawna pisownia to ubiegłoweekendowy – w myśl zasady, że przymiotniki utworzone od wyrażenia złożonego z członów nierównorzędnych znaczeniowo pisane są łącznie. Tu mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją – ubiegłoweekendowy to ‘dotyczący ubiegłego weekendu’. Elementy ubiegły i weekend nie są równorzędne znaczeniowo – przymiotnik ubiegły jest określeniem rzeczownika weekend.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski