Wielka Rewolucja Francuska

W jaki sposób zapisywać powinniśmy Wielką Rewolucję Francuską? Wielkimi literami czy małymi?
Zasada [105] Wielkiego słownika ortograficznego PWN pod red. E. Polańskiego (2006) głosi, że nazwy wydarzeń historycznych zapisujemy małą literą.
Wielka Rewolucja Francuska (podobnie jak Wielka Socjalistyczna Rewolucja Październikowa) stanowi jednak wyjątek – jej pełną nazwę zapisujemy wielkimi literami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nazwę skróconą: rewolucja francuska pisze się już małymi literami.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski