wielokropek w dialogach

Szanowni Państwo!
Interesuje mnie pojawiający się czasem w dialogach książkowych wielokropek rozpoczynający wypowiedź urwaną wcześniej przez innego rozmówcę. Np.:
– Ten wielokropek jest bardzo… – zaczęła mama.
– …kłopotliwy – dokończył syn.

Czy taki rozpoczynający wielokropek w ogóle można stosować (czasem trudno go zastąpić), a jeśli tak, to co ze spacjami? Czy powinna być spacja po myślniku, a po wielokropku już nie (tak jak uczyniłam powyżej)?
Wielokropek służy w dialogach literackich do zaznaczenia, że tok mówienia został przerwany. Wielokropek złożony bez odstępu stawia się na końcu urwanej części wyrazu, wyrażenia lub zdania. Wielokropek umieszczony na początku kolejnej wypowiedzi dialogowej oznacza, że partner w dialogu dokończył urwaną wypowiedź. W takim przypadku po pauzie dialogowej stawia się spację, po niej wielokropek, który przylega do następującego po nim wyrazu. Wyraz ten – o ile nie jest nazwą własną – zapisuje się od małej litery. Dopuszcza się również pominięcie wielokropka na początku kolejnej partii dialogowej, por.
– Ten wielokropek jest bardzo… – zaczęła mama.
– Kłopotliwy – dokończył syn.
Adam Wolański