dialog z radiem

Jak w tekście literackim zapisuje się słowa z radia czy z telewizora? Tak jak dialog (od myślników) czy w cudzysłowie?
Z góry dziękuję
Dorota
Zazwyczaj słowa dobiegające z odbiornika radiowego czy telewizora zapisuje się w cudzysłowie. Są one wplecione w narrację. Niemniej można sobie wyobrazić sytuację, kiedy bohater utworu wchodzi w dialogową interakcję z wypowiadającym się w radiu czy telewizji człowiekiem. Komentuje jego słowa, przedrzeźnia go itp. Wówczas być może warto zapisać taką „rozmowę” po pauzach dialogowych. Pamiętać przy tym należy, by didaskalia wyjaśniały, skąd pochodzi komentowany czy przedrzeźniany głos.
Adam Wolański