dwukropek przed adresem WWW

Szanowni Państwo,
dziękuję za odpowiedź na pytanie o linki i interpunkcję, ale nie chodziło mi o sytuację, w której jakiś wyraz jest jednocześnie linkiem, tylko kiedy po jakimś wyrazie pojawia się adres jako hiperłącze lub zwykły tekst. Chodzi mi o to, czy poprawne jest użycie dwukropka w zdaniu: „Można o tym przeczytać tutaj: www?”. A może lepszy były myślnik albo jeszcze inne rozwiązanie?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Z punktu widzenia interpunkcji nie widzę nic złego w zdaniu: „Można o tym przeczytać tutaj: nowewyrazy.uw.edu.pl”. Sam wolałbym jednak napisać inaczej: „Można o tym przeczytać pod adresem nowewyrazy.uw.edu.pl”. (Skorzystałem z okazji, żeby powiadomić o nowym słowniku neologizmów, powstającym z pomocą internautów).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski