dziubasek czy dzióbasek?

Zastanawiam się nad poprawną pisownią zdrobnienia dzióbasek/dziubasek. Zgodnie z zasadami ortografii powinno być chyba ó, bo to od dzióbka. Ale w Internecie o wiele częściej można znaleźć formę przez u. Słowniki internetowe (sjp i miejski) różnią się sposobem zapisu tego słowa. Droga Poradnio, proszę rozwiać moje wątpliwości.
Z poważaniem
Agnieszka
Z dziubaskiem (dzióbaskiem) mieliśmy kłopot w Słowniku afektonimów. Zacytuję stamtąd fragment hasła. Myślę, że dostatecznie pokazujący, że dla obu tych słów jest miejsce w języku:
dziubku, dziubeczku, dziubeńku, dziubasku, dziubasie, dziubulku, dziubulasku, dziubuniu, dziubusiu; dziubek, dziubuś
Samo bogactwo form – z których każda w dodatku bywa pisana przez ó – pokazuje, jak potrzebne to czułe słówko. Czy jego powodzenie ma związek z powiedzeniem o piciu sobie z dzióbków, czyli małżeńskiej idylli? Może tak. Etymolodzy twierdzą jednak, że dziubek – od dawnego dziubać 'uderzać czymś ostrym, kłuć' – nie jest wcale spokrewniony z dziobem, a więc i z dzióbkiem. Dobrze wiedzieć: odtąd, esemesując do swojego partnera, możemy wybierać między dziubkiem, dzióbkiem i dziobkiem – jak widać, wybór nie jest sprawą obojętną.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski