entourage

Swego czasu usłyszałem w radiu wyrażenie [anturaż]. Piszę tak, jak usłyszałem, ponieważ nie udało mi się znaleźć tego słowa w żadnym polskim słowniku. Dlatego też nie znam jego prawidłowej pisowni. Jak sądzę, słowo to pochodzi z jęz. francuskiego. Co to słowo oznacza i jak powinno się je prawidłowo pisać? Z góry dziękuję i przepraszam za kłopot.
D.K.
Słowo to pisze się entourage, w dopełniaczu entourage'u, a znaczy ono „otoczenie, przedmioty otaczające, środowisko” (za Wielkim słownikiem wyrazów obcych PWN). Oto przykład użycia: „Okazało się, że schemat rodzinnego konfliktu albo trudnej pozamałżeńskiej miłości najlepiej wygląda w entourage'u południowoamerykańskim” (Polityka).
Tym, którzy nie znają pisowni jakiegoś obcego wyrazu i nie mogą go znaleźć w słowniku, polecamy indeks wymowy w Słowniku wyrazów obcych PWN (2004). Z jego pomocą można znaleźć wyrazy znane tylko ze słyszenia.
Mirosław Bańko