gildyjny czy gildiowy?

Szanowni Państwo,
w ostatnich latach coraz popularniejsze stają się gry komputerowe, w których występują tzw. gildie (klany). Z internetowego SJP PWN dowiedziałem się, iż przymiotnikiem od słowa gildia jest gildyjny, jednak w Internecie bardzo często występuje forma gildiowy. Czy forma gildiowy jest poprawna lub dopuszczalna?
Z poważaniem,
KS.
O wyborze powinien decydować zwyczaj, w systemie słowotwórczym polszczyzny nie ma systemowych mechanizmów blokujących jedną z tych form, por. melodiamelodyjny, ale komediakomediowy. Teoretycznie możliwe są jeszcze inne rozwiązania, por. encyklopediaencyklopedyczny oraz arkadia (Arkadia) – arkadyjski. Jeśli więc w środowisku graczy przeważa forma gildiowy, to nie należy się jej sprzeciwiać. Za taką formą może zresztą przemawiać też semantyczna i etymologiczna bliskość słowa cech, które tworzy przymiotnik cechowy (por. niem. Gilde 'cech').
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski