jechać ósemką

Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie, czy określenia jedynka, dwójka itd., używane w odniesieniu do np. szkoły, stopnia zagrożenia lawinowego, numeru drogi itd., powinny być zapisywane w cudzysłowie.
Dziękuję
Nie ma takiej potrzeby, por. „(…) opowiadała, że widziała Mateusza, jak jechał ósemką. Ale ona stała na przystanku, widziała go przez szybę (…)” (Gazeta Pomorska).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski