kolor majtkowy i sraczkowaty

Dzień dobry,
Wikipedia w haśle Lista kolorów w języku polskim wymienia kolor majtkowy i kolor sraczkowaty. Nie wzbudza to we mnie zachwytu, ponieważ wydaje mi się, że to raczej nazwy kolokwialne niż oficjalne i nie powinny figurować w encyklopedii. Co na to Poradnia?
Po pierwsze, słowa potoczne też należą do języka, po drugie, nazwy kolorów to temat bardziej słownikowy niż encyklopedyczny, po trzecie, Wikipedia to dość szczególna encyklopedia. Osobiście nic nie mam przeciwko wymienionym kolorom ani ich kolokwialnym nazwom, ani nawet ich obecności w Wikipedii. Ale wikipedyści mogą myśleć inaczej i mogą doprowadzić do zmiany odpowiedniego hasła – i to chyba w Wikipedii jest najważniejsze.
Mirosław Bańko, PWN