kropka w zapisie nazw dekad

Wiem, że z reguły (szczególnie, gdy chcemy oszczędzić miejsce i nie pisać wszystkiego słownie) pisze się np. lata 50. i 60. z kropką na końcu. Jednak w zdaniu, w którym wymieniamy ich więcej, np. w latach 50., 60. i 70., pojawia się nieco niezręczne zestawienie kropki i przecinka. Czy aby tego uniknąć, mogłabym napisać lata ’50, ’60 i ’70? Czy taka forma zapisu jest poprawna? Czy wtedy w całym tekście powinnam się konsekwentnie tego trzymać?
Dziękuję i pozdrawiam.
Zestawienia kropki i przecinka nie da się uniknąć, np. gdy na końcu zdania podrzędnego (zamykanego przecinkiem) musimy umieścić skrót (zamknięty kropką). Jeśli zbieg tych znaków Panią razi (mnie nie), to można szukać równoważnych zapisów omownych, np. w piątej, szóstej i siódmej dekadzie. Użycie apostrofu nie byłoby właściwe, zakres jego zastosowania w zapisie dat jest węższy, można go spotkać np. w formułach typu Opole '70 (w odniesieniu do opolskiego festiwalu piosenki).
Mirosław Bańko