most Przyjaźni, most Syreny

Jak powinno się zapisać nazwę most Przyjaźni? Czy słowo most należy potraktować jako nazwę rodzajową, czy jako część nazwy własnej? Innymi słowy: most Przyjaźni czy Most Przyjaźni? Jak poprawnie pisze się most Syreny?
Należy pisać most Przyjaźni i most Syreny, podobnie zapisalibyśmy ul. Przyjaźni (jest w wielu miastach) i ul. Syreny (jest w Warszawie).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski