nazwa na dyplomie

Niedawno zdobyłem dyplom studiów magisterskich, na tym dyplomie z niewiadomych mi przyczyn nazwa kierunku jest napisana wielką literą Ekonomia, tak samo wielką literą jest napisana specjalność Ekonomika transportu. Proszę o odpowiedz czy jest to błąd, czy może jakaś nieznana mi zasada pisowni z wielkiej litery?
W zasadach pisowni nie znormalizowano sposobów wypełniania formularzy, a dyplom jest swego rodzaju formularzem, w którym różne wyrazy należy wpisać w miejsca wypełnione kropkami. Można się kierować ogólnymi zasadami i zauważyć, że skoro nie ma powodu, aby w zwykłym tekście pisać np. „Ukończyłem studia na kierunku Ekonomia”, to i w dyplomie wystarczyłoby poprzestać na małej literze. Urzędnicy i urzędniczki w dziekanatach postępuję jednak różnie, co widać w galerii obrazów Google, gdy wykona się kwerendę dyplom studiów magisterskich (swoją drogą taka liczba dokumentów publicznie dostępnych może dziwić). Na jednym z dyplomów przeczytałem tam nawet: „na kierunku …. Architektura I Urbanistyka …..” – wszystko wielkimi literami, nie wyłączając spójnika.
Obecność tylu wielkich liter w dyplomach mogłaby podnosić prestiż naszych uczelni i ich absolwentów, gdyby nie to, że prawdopodobnie wynika tylko z braku refleksji ortograficznej. Jeżeli jednak uczelnia wdrożyła pewne wzory lub instrukcje postępowania, to trudno się dziwić pracownikom dziekanatów, że się do nich stosują. Na ważność dyplomu nadmiar wielkich liter na szczęście nie ma wpływu. Myślę, że może nawet nobilitować uczelnię i jej absolwentów w oczach mniej świadomych językowo odbiorców.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski