nazwy samolotów

Dzień dobry,
Zajmuję się ostatnimi czasy korektą internetowego serwisu poświęconego m.in. lotnictwu II wojny światowej. Miewam w związku z tym problemy z pisownią nazw modeli samolotów. Oto kilka przykładów:
1. Sztukas – pisane z wielkiej czy z małej litery, w cudzysłowie czy nie (to raczej nazwa potoczna)?
2. Curtiss P-40 Kittyhawk – ostatni człon pisać w cudzysłowie czy nie, czy traktować to jako nazwę potoczną, czy część nazwy własnej?
3. Radziecki I-16 „Iszak” – znowu: czy w cudzysłowie i czy z wielkiej litery?
Ponieważ podobnych pytań jest wiele, miałabym także pytanie – gdzie sprawdzać takie rzeczy? Czy mogę znaleźć wyjaśnienie np. w Słowniku nazw własnych?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Urszula Kifer
Pisownię nazw samolotów, podobnie jak innych wytwórów przemysłowych, regulują par. [88] i [109] Nowego słownika ortograficznego PWN. Zgodnie z nimi wielką literą należy pisać nazwy marek i firm, a małą literą nazwy konkretnych wyrobów tej marki lub firmy. Napiszemy więc: niemieckie sztukasy, ale samolot Curtiss P-40 Kittyhawk. Gdyby ta ostatnia nazwa była odnoszona też do pojedynczych samolotów (np. atak curtissów, to należałoby w niej użyć małej litery).
Mirosław Bańko