pisownia nazw własnych

Szanowni Państwo!
Zastanawia mnie, jak prawidłowo zapisać nazwę własną kina (np. Zmierzch, Rialto), firmy (np. Firma Budowlana Dom-Bud, Gatta), festiwalu kulturalnego, targów, akcji, stowarzyszeń (np. Festiwal Młodzieży Wolni Ludzie, Targi Pracy Pierwszy krok w biznesie, Niebieska linia, Lodołamacze, Stowarzyszenie Pomocy Ubogim). Czy któreś w wyrazów powinny być pisane małą literą, literami drukowanymi, czy może powinny być ujęte w cudzysłów?
Z wyrazami szacunku,
Paulina Michalska
Nazwy własne zawsze piszemy wielką literą, a więc powinno być: Zmierzch, Rialto, Firma Budowlana Dom-Bud, Gatta, Festiwal Młodzieży Wolni Ludzie, Targi Pracy Pierwszy Krok w Biznesie, Niebieska Linia (to prawdopodobnie nazwa stowarzyszenia, a wtedy mogłoby być Stowarzyszenie Niebieska Linia), Lodołamacze (chyba chodzi o Konkurs dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze), Stowarzyszenie Pomocy Ubogim.
Założyłem, że wyrażenia firma budowlana, festiwal młodzieży, targi pracy stanowią część nazw własnych. Gdyby było inaczej, pisalibyśmy je małymi literami, np. „Pracuję w firmie budowlanej Dom-Bud” (bo właściwą nazwą jest, powiedzmy, Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Dom-Bud), „Przekazałem darowiznę dla pewnego stowarzyszenia pomocy ubogim” (które nosi np. nazwę Fundacja im. Brata Alberta).
Indywidualne składniki nazwy można ująć w cudzysłów, np. Firma Budowlana „Dom-Bud”, Targi Pracy „Pierwszy Krok w Biznesie”.
Na ogół nie ma potrzeby zapisywania takich nazw wersalikami („literami drukowanymi”), chyba że są to skrótowce, np. FSO ‘Fabryka Samochodów Osobowych’.
Proszę też przestudiować reguły podane przez Wielki słownik ortograficzny PWN oraz porady dostępne w archiwum naszej poradni.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski