pytania dwa

Dzień dobry,
czy w takim tekście nazwy szybów powinno się zapisać w cudzysłowie, czy jeszcze inaczej?
Dziś szyb „Artur” jest mniej znany niż „Szymon” czy „Andrzej”. Obok „Szymona” nie przejeżdżam, bo go zasypano, a przystanek nazywa się teraz „Kochłowice – Park Pamięci”.

I jeszcze jedno pytanie. Jak poprawnie zapisać przedział w latach 60–80?
Dziękuję
Lidia Kowalczyk
Nazw szybów nie trzeba ujmować w cudzysłów, ale gdyby miała powstać wątpliwość, czy chodzi o szyb, czy o osobę (np. „Obok Szymona nie przejeżdżam”), to cudzysłów będzie użyteczny. W takim wypadku trzeba używać go konsekwentnie, nawet w kontekstach, które nie budzą takich wątpliwości.
Przedziały liczbowe można zapisywać z dywizem lub półpauzą bez spacji. SWO PWN pozwala w tej funkcji używać także myślnika, czyli długiej kreski ze spacjami (zob. [408]), w ale w Edycji tekstów Adama Wolańskiego (s. 57) można przeczytać, że w edytorstwie myślnik (pauza) w tej funkcji nie jest stosowany. Autor informuje za to, że zamiast dywizu i półpauzy można stosować kreskę liczbową, która ma długość półpauzy, ale jest drukowana nieco wyżej. W jednej publikacji należy stosować tylko jedno rozwiązanie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski