pytanie o Przytór

Witam serdecznie!
Mam problem z odmianą nazwy dzielnicy Świnoujścia: Przytór. Nigdzie, jak do tej pory, nie znalazłam jej pełnej odmiany przez przypadki. Niektórzy robią taki wybieg: ŚwinoujściePrzytór, ŚwinoujściaPrzytór itd., inni twierdzą, że odmiana powinna wyglądać tak: M. Przytór, D. Przytora itd. Jak powinno się odmieniać tę nazwę poprawnie?
Dziękuję już teraz za odpowiedź i pozdrawiam (przed) świątecznie
E. D.
Można zrobić unik i używać nieodmienionej nazwy Przytór w połączeniu z odmienianą nazwą Świnoujście. Nie jest to jednak zalecane i bywa kłopotliwe, nie zawsze bowiem pełna nazwa jest potrzebna. Proponowałabym taką odmianę: Przytora, Przytorem, o Przytorze. Wymianę samogłoski ó na o uzasadnia dodatkowo nazwa Półwysep Przytorski.
Ewa Kołodziejek, prof., Uniwersytet Szczeciński