robić wycieczki

Witam,
Czy taka informacja (z kartki pocztowej) jest poprawna? „(…) Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wypoczywamy. Robimy piękne wycieczki rowerowe i na kajakach (…)”.
Dziękuję, mz
Różne rzeczy można robić, zwłaszcza jeśli ktoś nie chce szukać innego słowa, o węższym zakresie użycia. Powtarzanie owego robić może być jednak nużące. W takim wypadku zamiast robić wycieczki lepiej byłoby je odbywać, urządzać sobie, organizować itp.
Mirosław Bańko