rozgorzała dyskusja

W naszej szkole rozgorzała dyskusja na temat poprawności interpunkcji w poniższych zdaniach:
1. Pojmany w październiku 1982 r., został skazany na śmierć.
2. Pierwszy, drewniany dom wybudowano w 1500 r. Kolejny, murowany, rozpoczęto budować w 1817 r.
3. Urodzony w mieście Kraków, w województwie małopolskim dnia 31.09.1987 r.
4. Po zatrzymaniu w październiku 1982 r. został skazany w grudniu 1982 r. w grupowym procesie konspirujących przeciwko Polsce na karę śmierci, zamienioną na 50 lat pobytu w więzieniu.
We wszystkich podanych przykładach interpunkcja jest poprawna. Zamiast w mieście Kraków napisałbym jednak w Krakowie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski