spójnik na początku zdania

Dzień dobry!
Czy nauczyciele mają rację, mówiąc mi, że nie wolno zaczynać zdań od spójników? Np. „Żeby nie stracić rachuby czasu, wymyślił kalendarz”. Czy jest to błędna konstrukcja?
Pozdrawiam,
Paweł Maryniak
Nauczyciele nie lubią zdań zaczynających się od spójnika, gdyż w wielu wypadkach taki sposób budowania zdań świadczy o nieporadności piszącego. Nie ma jednak reguły, która zabraniałaby użycia spójnika na początku zdania, a cytowany przez Ciebie przykład jest poprawny. W każdym razie nie można mu nic zarzucić, gdy rozpatruje się go w izolacji. Jak wygląda zaś na tle kontekstu, to inna sprawa.
Mirosław Bańko