tak aby

Dzień dobry.
Poproszę o określenie prawidłowej interpunkcji, towarzyszącej wyrażeniom: tak aby, tak żeby i ich wszelkim odmianom przez osoby i liczby.
Dziękuję.
Jeśli akcent pada na słowo tak, należy po nim umieścić przecinek; w przeciwnym razie przecinkiem poprzedza się całe tak aby lub tak żeby. Na przykład: „Powiedział to GŁOŚNO, tak aby wszyscy usłyszeli”, ale: „Powiedział to TAK, aby wszyscy usłyszeli”.
Wymienione wyrażenia nie odmieniają się przez osoby i liczby.
Mirosław Bańko