tańczyć balet?

Jestem w trakcie tworzenia pracy magisterskiej na temat tańca, w tym baletu. Zastanawiam się, czy poprawnym zabiegiem jest użycie sformułowań: tańczyć balet lub osoby tańczące balet. Nie brzmią one równie dobrze, co użycie tańczyć + [inny rodzaj tańca], np. tańczę salsę, stąd moje wątpliwości.
Rzadko mówi się tańczyć balet, chyba dlatego, że balet to przede wszystkim rodzaj widowiska. Powiedziałbym raczej tańczyć w balecie.
Owszem, słowo balet może odnosić się też do utworu będącego podstawą takiego widowiska, co sprawia, że zwrot tańczyć balet ma sens. Jednak jego znikoma frekwencja sprawia, że przed użyciem go w pracy dyplomowej należałoby sprawdzić, co o nim myślą muzykolodzy. Nie każde sensowne połączenie wyrazowe mieści się w zwyczaju językowym.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski