twierdzeniu Bezout

Szanowni Państwo,
chciałem zapytać o odmianę nazwiska francuskiego matematyka Etienne'a (nie jestem pewny, jak się wymawia to imię) Bézouta. Z WSO wynika, że z racji spółgłoski na końcu nazwisko odmieniamy, tak jak to zrobiłem, mimo że w mianowniku jest [bezu]. Tymczasem matematycy wszędzie piszą i mówią o twierdzeniu Bézout. Mamy tutaj wybór czy jednak w starannych tekstach powinniśmy odmieniać?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Wydaje mi się, że nie jest to jedyne twierdzenie, w którym matematycy nie odmieniają nazwiska. Próbowałem sobie przypomnieć inne, ale niestety bezskutecznie. Zasadniczo imię i nazwisko wymienionego matematyka odmieniają się tak, jak Pan pokazał.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski