urzędy, stanowiska, godności

Szanowna Poradnio!
Czy jeżeli wymieniamy w tekście nazwę urzędu (stanowiska, instytucji), np. Koordynator ds. Polityki Zagranicznej UE, Wysoki Przedstawiciel UE ds. Polityki Regionalnej), to w dalszej części tekstu możemy przywołać tę nazwę w postaci niepełnej i wielką literą (odpowiednio: Koordynator, Przedstawiciel)?
Dziękuję i pozdrawiam
Reguły naszej pisowni nie zabraniają takiego zapisu, a znajduje on uzasadnienie w zwyczaju językowym, proszę przyjrzeć się regule [85] Wielkiego słownika ortograficznego PWN.
Mówiąc krótko: można tak pisać.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski