używać – czego

Mam wątpliwość związaną ze słowem łyżka, a konkretnie z łyżką do butów. Czy poprawna jest forma „Prosimy używać łyżki do butów”, czy też może „Prosimy używać łyżkę do butów” (w obu przypadkach chodzi o jedną łyżkę)?
To nie jest problem z łyżką, tylko z czasownikiem używać. Powinniśmy łączyć go z dopełniaczem (używać czego?) a nie z biernikiem (używać co?). Zatem „Prosimy używać łyżki do butów” (jednej łyżki). Gdyby chciała Pani, aby klienci używali kilku łyżek, należałoby napisać: „Prosimy używać łyżek do butów”.
Mirosław Bańko