weń

Witam Państwa,
spotkaliśmy się z problemem zasadności użycia słowa weń w znaczeniu: 'w nim', 'tego dnia', 'w ten dzień'. Przytoczę tekst (piosenki) dla pełniejszego zobrazowania:
Dzisiaj czeka cię ten cudowny dzień…
Niezwykły to dzień, świętujmy weń!
Tak, dzisiaj
Czeka cię ten cudowny dzień!

Proszę o opinie, czy użycie w tej formie słowa weń jest poprawne. Uprzejmie dziękuję za pomoc.
Z poważaniem
M Kopiec
Weń znaczy w niego, powstało z połączenia przyimka z zaimkiem osobowym w bierniku. W zacytowanym fragmencie mamy właśnie biernik: świętujmy weń znaczy 'świętujmy w ten dzień'. Tak więc wszystko jest w porządku, przynajmniej z punktu widzenia gramatyki.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski