zesłownikować

Witam,
w pewnym dokumencie pochodzącym od organu administracji publicznej natknęłam się na wyraz zesłownikować. Przyznam, że nie jest mi on znany, nie udało mi się też go odnaleźć w słownikach, więc chciałam się dowiedzieć, czy taki wyraz istnieje (jest poprawny) i co dokładnie oznacza. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Katarzyna Chrościcka
Mnie również to słowo nie było znane. Na stronach WWW często występuje ono w kontekście zesłownikować dane, co znaczy – o ile dobrze rozumiem – nadać im postać typową dla słownika: tabeli lub bazy danych. Zesłownikować to słowo zbudowane poprawnie, por. analogiczne, ogólnie znane zezłomować. Może jednak budzić wątpliwości, a nawet wprowadzać w błąd, toteż powinno być objaśnione, jeśli ma być użyte w wypowiedzi do osób, które go nie znają.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski