12°E

Szanowni Panstwo,
czy wstawiać spację pomiędzy np. 12° a E? Czyli czy ma to wyglądać tak: 12°E, czy tak: 12° E?
Jak zwykle, dziękuję za pomoc.
Domyślam się, że E jest skrótem od East, a cały zapis dotyczy długości geograficznej. W zapisach takich, zawierających symbole stopni, minut, a czasem nawet sekund kątowych, nie używa się spacji. Poprawny zapis wygląda zatem tak: 12°E. Por. też przykład z Innego słownika języka polskiego: „«Chrobry» legł na Lofotach na szerokości północnej 67°40' i długości wschodniej 13°50'.
Bez spacji symbol stopnia zapisujemy ponadto w oznaczeniach temperatury, np. „Temperatura zamarzania wody wynosi 32°F” (Polszczyzna na co dzień, PWN, s. 548).
Mirosław Bańko, PWN