+18

Moje pytanie dotyczy często spotykanego zwrotu +18. Czasami takie ograniczenia pojawiają się przed wyświetleniem filmu na youtube, innym razem takim obostrzeniem opatrzone są artykuły lub zdjęcia na portalach. Moją wątpliwość budzi poprawność zapisu +18. Czy +18 jest właściwym sposobem informowania o tym, że dany artykuł dotyczy osób pełnoletnich? Czy może powinno się stosować zapis w następującej formie: 18+. A być może nie ma żadnej różnicy i obie formy +18 i 18+ są poprawne?
O ile się nie mylę, zapisy tego rodzaju nie zostały znormalizowane. Są jednak o tyle naturalne, że z dokładnością do szyku wyrazów nawiązują do konstrukcji typu więcej niż 18 lub co najmniej 18.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski