25 g na dobę

W jaki sposób zapisać: 25 g/dobę czy 25 g/doba? Chodzi o dopuszczalne spożycie pewnej ilości białka w ciągu doby. Jak to zapisać w sposób skrótowy?
Dziękuję za odpowiedź
Agnieszka Wyganowska
Tego rodzaju zapisy, z kreską ułamkową, występują ze skróconymi nazwami jednostek miar, np. 60 km/h albo 25 g/m kw. Ze względu na brak rozpowszechnionego skrótu słowa doba – w Pani przykładzie lepiej sięgnąć po zapis słowny: 25 g na dobę.
Mirosław Bańko, PWN