27 dzieci w miejscowniku

Przygotowuję się do prezentacji publicznej i nie jestem pewna, czy dobrze odczytuję następujący liczebnik: badanie na (27) dwadzieściorgu siedmiorgu dzieciach. Sprawdzałam w poradnikach internetowych, ale wolałabym mieć całkowitą pewność. Byłabym wdzięczna za wyjaśnienie.

Szanowna Pani,

liczebnik jest użyty bardzo dobrze: poprawnie dobrany (zbiorowy: dwadzieścioro siedmioro), użyty w poprawnej konstrukcji (miejscownikowej) i poprawnie odmieniony w miejscowniku.

Życzę powodzenia w czasie wystąpienia!

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski