4,7 kandydata

Witam,
czy można napisać, że na jedno miejsce jest 4,7 kandydata? Jeśli nie, to jak to prawidłowo powiedzieć?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Gramatycznie taka konstrukcja jest bez zarzutu, ale rozumiem, że kojarzy się Pani z dezintegracją ludzkiego ciała. Można osłabić to skojarzenie, dodając słowo średnio lub statystycznie. Można próbować też innych sposobów, np. „Na (każde) 10 miejsc przypada 47 kandydatów”.
Mirosław Bańko, PWN