40 lat 10 miesięcy

Czy w sformułowaniu: wiek: 40 lat 10 miesięcy powinien być przecinek? Czyli 40 lat, 10 miesięcy?
Dziękuję za pomoc
Małgorzata Mietkowska
Mamy tu do czynienia z typowym tzw. wyrażeniem dwumianowanym, w którym nie stawia się zazwyczaj przecinka, np. (waży) 10 kg 50 dag, (kosztuje) 4 zł 75 gr, (ma) 3 m 45 cm długości, (ma) 1 m 65 cm wzrostu itd., itp. Nie ma tu zastosowania reguła interpunkcyjna, która mówi, iż przecinek stawiamy między połączonymi bezspójnikowo jednorodnymi częściami zdania (podmiotami, przydawkami równorzędnymi czy jednorodnymi okolicznikami). Przecinek niepotrzebnie rozdzielałby to, co stanowi znaczeniową całość.
Adam Wolański