także czy tak że?

Dzień dobry!
Mój problem jest następujący – zastanawiam się nad poprawnością zdania: „Informacji mnóstwo, także od razu przechodzę do meritum:)”. Jak powinno być pisane w tym kontekście słowo także – razem czy oddzielnie?
Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia
Katarzyna Mróz
Oddzielnie. Łącznie pisane także jest synonimiczne wobec również, sens przytoczonego zdania jest zaś inny, tak że można wymienić w nim na tak iż.
Mirosław Bańko, PWN