native speaker i Muttersprachler

Dzień dobry!
Mam problem z niemieckim słowem Muttersprachler. Czy mogę w tekście dokonać jego deklinacji i napisać Muttersprachlerów? A jeśli nie, to jak poradzić sobie z tym problemem? Przy okazji: czy dozwolony jest zapis native speakerów?
Z góry dziekuję i pozdrawiam
Przemek
Native speakerów odmieniamy bez wahania, więc i Muttersprachlerów teoretycznie moglibyśmy odmieniać. Jest to jednak słowo rzadkie i jego adaptacja do polszczyzny – o ile w ogóle nastąpi – wymaga czasu. Może Pan próbować przyspieszyć ten proces – w końcu to każdy z nas tworzy język! – ale trzeba się liczyć z tym, że wielu słuchaczy i czytelników będzie się dziwić, skąd u Pana taka zażyłość z tak rzadkim i wyraźnie obcym wyrazem.
Na szczęście jest polski odpowiednik – rodzimy użytkownik języka. Trochę długi, ale za to rzeczywiście rodzimy!
Mirosław Bańko