Tychy

Witam,
chciałabym zapytać, jaki jest właściwy dopełniacz od rzeczownika Tychy – Tych czy wszędzie ostatnio obecne Tychów?
Z góry dziękuję,
Renata Modzelewska
Starsze słowniki podawały tylko dopełniacz Tych – wbrew lokalnej, śląskiej tradycji, której właściwa jest forma Tychów. Obecnie niektóre słowniki, np. Słownik nazw własnych Jana Grzeni, podają obie formy i to jest chyba najlepsze rozwiązanie.
Mirosław Bańko