Kije

Mam problem: jak odmienić nazwę miejscowości Kije (w województwie świętokrzyskim) w zdaniu: „… starania o wybudowanie obwodnicy Kij” (czy Kiji?).
W Polsce jest kilka miejscowości o nazwie Kije i prawie wszystkie mają dopełniacz Kijów. Wyjątkiem są świętokrzyskie Kije, dla których Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce podaje dopełniacz Kii (przez dwa i krótkie).
Mirosław Bańko