miasto satelickie

Czy prawidłowe jest określenie miasto satelitarne (leżące w pobliżu jakiegoś większego miasta, z którym pod wieloma względami jest związane)?
Dziękuję i pozdrawiam
Maria Adamiak
O takim mieście, zwanym satelitą, mówi się zwykle satelickie. W mieście satelickim mogą być – owszem – anteny satelitarne. Tworzenie różnych przymiotników od różnych znaczeń podstawowego rzeczownika nie jest czymś osobliwym, por. kwiaty polne i roboty polowe.
Mirosław Bańko, PWN