Mołdawia

Szanowni Państwo,
przepraszam, ale nie mam dostępu do najnowszych źródeł, a stare podają różną informację. Mam wątpliwości co do poprawnej formy na określenie państwa mołdawskiego. Czy nie jest tak, że oficjalna nazwa to: Republika Mołdowy (a może Republika Mołdawii), natomiast potocznie powinno się używać formy: Mołdawia (czy Mołdowa)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Państwo to nazywamy Mołdawią lub oficjalnie Republiką Mołdawii. Nazwę Republika Mołdowy wymienia oficjalny wykaz nazw państw świata, opracowany przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zaznaczając, że używa się jej „w tekstach oficjalnych”. Rozstrzygnięcie to nie jest ani przekonujące, ani jasne, skoro mamy lepszą nazwę oficjalną, więc pozwolę sobie na interpretację tej informacji. Sądzę, że nazwa Republika Mołdowy może być u nas akceptowana w wąskim obiegu oficjalnym, np. w pismach dyplomatycznych. Nie wiem jednak, czy to rzeczywiście potrzebne. Nazwa Mołdowa z pewnością nie zasługuje na polecenie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski