wołacz od nazwisk

Często słyszę formę wołacza zakończoną na -o w odniesieniu do nazwisk takich jak np. Kowalska. Przykładowo: Anno Kowalsko. Czy mam rację, że jest to forma błędna i powinno być Anno Kowalska? Proszę o wyjaśnienie szczegółowych reguł, jakim podlega forma wołacza nazwisk.
Dziękuję i pozdrawiam
Ania
Nazwiska kobiet i mężczyzn mają wołacz identyczny z mianownikiem, np. (pani, panie) Nowak!, (pani) Kowalska!, (panie) Kowalski! Jeśli nazwisko występuje z imieniem, tylko imię powinno mieć formę wołacza, np. Anno Kowalska!, Tomaszu Wieczorek!.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski