Pluski i Olsztynek

Witam,
mam pytanie odnośnie formy dopełniacza miejscowości Pluski. Prawidłowe brzmienie to „Jadę do Plusek” czy też „Jadę do Plusk”? Druga wątpliwośc to ta, jak powinnyśmy nazwać mieszkankę Olsztynka: Olsztyneczczanka? Z Olsztynem problemu nie ma… Jest po prostu Olsztynianka
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Monika Krysiak
W Olsztynku mieszkają olsztynczanki (małą literą) i jeśli chcą, to jadą do Plusk.
Mirosław Bańko, PWN